Kontakta oss

Öppettider

Kundtjänst har öppet helgfria vardagar 09:00 – 16:00.

Godsmottagningen både i Falun och Hofors har öppet helgfria vardagar 08:00 – 16:00.

HUVUDKONTOR

StjärnDistribution AB
Hästskovägen 12
813 33 HOFORS
Telefon (växel): 0290 – 76 76 76

BOKLAGER

StjärnDistribution AB
Lövåsvägen 26, port 3
791 45 FALUN

Våra primära kontaktuppgifter:

Kundtjänst

0290-76 76 76, order@sdist.se

Databas/katalog

Ekonomi

0290-76 76 97, ekonomi@sdist.se

avtal

0290-76 76 76, avtal@sdist.se

Teknik/utveckling

Support uppdragsgivare/förlag

0290-76 76 99, support@sdist.se

OBSERVERA! Vi rekommenderar att enbart använda ovanstående nummer och mailadresser. De betjänas av flera anställda och din förfrågan riskerar inte att bli försenad pga semester, sjukdom eller annan frånvaro.

OBSERVERA! Skicka aldrig samma ärende till fler än en huvudmottagare (Till-fältet). Använd istället våra gemensamma adresser ovan, så ser vi till att rätt person besvarar ditt ärende.

Kundtjänst

Johanna Hjulström
Databas & kundtjänst, 0290-76 76 74,  johanna.hjulstrom@sdist.se

Jenny Johansson
Kundtjänst, 0290-76 76 91, jenny.johansson@sdist.se

Madeleine Årmann
Kundtjänst, 0290-76 76 78, madeleine.armann@sdist.se

Ekonomi

Eva Eliasson
Ekonomi, 0290-76 76 95, eva.eliasson@sdist.se

Lena Lundberg
Reskontra, 0290-76 76 92, lena.lundberg@sdist.se

Lager och produktion

Lamin Cissay
Lager och produktion

Abdoulie Jatta
Lager och produktion

Silje Kolvereid
Lager och produktion

Aimiru Mbye
Lager och produktion

Ida Mäntylä
Lager och produktion

Emma Nilsson
Lager och produktion

Åsa Nilsson
Lager och produktion

Jesper Sundberg
Lager och produktion

Warda Naser
Lager och produktion

Ella Persson
Lager och produktion

Susanna Österblom
Lager och produktion

Grafisk form och webb

Erik Axelsson
Digitaltryck, 0290-76 76 83, erik.axelsson@sdist.se

Renée Edlund
Grafisk Formgivning, 08-440 76 79, renee.edlund@sdist.se

Systemutveckling

Markus Kvist
Systemarkitekt, 0290-76 76 93, markus.kvist@sdist.se

Mattias Frännfors
Systemutvecklare, 0290-76 76 89, mattias.frannfors@sdist.se

Ledning, försäljning och HR

Peter Boqvist
VD, 0290-76 76 77, peter.boqvist@sdist.se

Pär Nilsson
0290-76 76 90, par.nilsson@sdist.se

Helena Blom
VD Assistent, HR, 0290-76 76 79. helena.blom@sdist.se

Björn Flaschen
Försäljning och avtal, 0290-76 76 72, bjorn.flaschen@sdist.se

Ane Frostad
Projektledare, 08-440 76 77, ane.frostad@sdist.se

Rulla till toppen